• روشن
  • تیره
  • وارد نشده اید
محبوب ترین و خفن ترین اختراعات جهان
محبوب ترین و خفن ترین اختراعات جهان

بررسی بهترین اختراعات جهان تا به امروز

در این مقاله از سایت کام بلاگ باحال ترین اختراعات جهان را برسی خواهیم کرد پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید

زندگی ما بدون این اختراعات یکسان نخواهد بود.

انسان‌ها رویاهای خود و اختراعات شگفت‌انگیز و گاهی غیرمتعارفی را خلق کرده‌اند. از لحظه‌ای که کسی برای ساختن اولین ابزار لبه‌های تیز، سنگی را بر زمین کوبید، تا اولین چرخ تا توسعه مریخ‌نوردها و اینترنت، چندین پیشرفت کلیدی به‌ویژه انقلابی خودنمایی می‌کنند. در اینجا بهترین انتخاب های ما برای مهم ترین اختراعات تمام دوران، همراه با علم پشت اختراع و نحوه پیدایش آنها آمده است.

1. چرخ

قبل از اختراع چرخ در سال 3500 قبل از میلاد، انسان ها در مورد اینکه چه مقدار از مواد را می توانیم از روی زمین حمل کنیم و تا چه اندازه می توانیم حمل کنیم، به شدت محدود بودند. خود چرخ سخت ترین بخش «اختراع چرخ» نبود. به گفته دیوید آنتونی، استاد انسان شناسی در کالج هارتویک، زمانی که زمان اتصال یک پلت فرم غیر متحرک به آن استوانه غلتان فرا رسید، همه چیز دشوار شد.

آنتونی قبلاً به لایو ساینس گفته بود: «درخشش مفهوم چرخ و محور بود. اما پس از آن ساختن آن نیز دشوار بود.» او گفت، برای مثال، سوراخ‌های مرکز چرخ‌ها و انتهای محورهای ثابت باید تقریباً گرد و صاف باشند. اندازه محور نیز یک فاکتور حیاتی بود، و همچنین محکم بودن آن در داخل سوراخ (نه خیلی سفت، اما نه خیلی شل، همچنین).

کار سخت نتیجه داد، خیلی وقت است. گاری های چرخ دار با امکان حمل و نقل کالا به بازارها و بازگشت به آن و همچنین کاهش بار مردمی که مسافت های طولانی را طی می کردند، کشاورزی و تجارت را تسهیل می کرد. در حال حاضر، چرخ ها برای شیوه زندگی ما حیاتی هستند و در همه چیز از ساعت گرفته تا وسایل نقلیه و توربین ها یافت می شوند.

2. میخ

قدمت این اختراع کلیدی به بیش از 2000 سال به دوره روم باستان باز می گردد و تنها پس از اینکه انسان توانایی ریخته گری و شکل دادن به فلز را توسعه داد امکان پذیر شد. پیش از این، سازه های چوبی باید با به هم پیوستن تخته های مجاور از نظر هندسی ساخته می شدند که فرآیند ساخت و ساز بسیار دشوارتری بود.

به گفته دانشگاه ورمونت تا دهه 1790 و اوایل دهه 1800، میخ های ساخته شده با دست معمول بود، با آهنگری که یک میله آهنی مربعی را گرم می کرد و سپس آن را در چهار طرف می کوبد تا یک نقطه ایجاد کند. ماشین‌های میخ‌سازی بین سال‌های 1790 و اوایل دهه 1800 به بازار آمدند. فن آوری برای ساختن میخ به پیشرفت خود ادامه داد. پس از آنکه هنری بسمر فرآیندی را برای تولید انبوه فولاد از آهن ابداع کرد، میخ های آهنی گذشته به آرامی از بین رفت و طبق گفته دانشگاه ورمونت، تا سال 1886، 10 درصد میخ های ایالات متحده از سیم فولادی نرم ساخته شد. تا سال 1913، 90 درصد میخ های تولید شده در ایالات متحده از سیم فولادی تشکیل شده بود.

در همین حال، اختراع پیچ - یک اتصال دهنده قوی تر اما سخت تر - معمولاً به دانشمند یونانی ارشمیدس در قرن سوم قبل از میلاد نسبت داده می شود، اما به گفته دیوید بلوکلی در کتاب خود، احتمالاً توسط فیلسوف فیثاغورثی Archytas of Tarentum اختراع شده است.

3. قطب نما

دریانوردان باستانی از ستاره ها برای ناوبری استفاده می کردند، اما این روش در روز یا در شب های ابری کار نمی کرد و سفر دور از خشکی را خطرناک می کرد.

اولین قطب نما در چین در زمان سلسله هان بین قرن دوم قبل از میلاد اختراع شد. و قرن اول قمری. این سنگ از سنگ لودستون ساخته شده بود، سنگ آهنی که به طور طبیعی مغناطیسی شده بود و خواص جذاب آن را قرن ها مطالعه می کردند. با این حال، برای اولین بار در طول سلسله سونگ، بین قرن های 11 و 12 برای ناوبری استفاده شد.

بلافاصله پس از آن، فن آوری به غرب از طریق تماس دریایی. قطب نما به دریانوردان امکان داد تا با خیال راحت دور از خشکی حرکت کنند و جهان را برای اکتشاف و توسعه متعاقب آن تجارت جهانی باز کند. ابزاری که امروزه هنوز به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، قطب نما دانش و درک ما از زمین را برای همیشه متحول کرده است.

4. دستگاه چاپ

مخترع آلمانی یوهانس گوتنبرگ ماشین چاپ را بین سالهای 1440 و 1450 اختراع کرد. کلید توسعه آن قالب دستی بود، یک تکنیک قالب‌گیری جدید که امکان ایجاد سریع مقادیر زیادی از انواع متحرک فلزی را فراهم کرد. اگرچه دیگران قبل از او - از جمله مخترعین در چین و کره - نوع متحرک ساخته شده از فلز را توسعه داده بودند، گوتنبرگ اولین کسی بود که فرآیند مکانیزه ای را ایجاد کرد که جوهر (که از روغن بذر کتان و دوده ساخته شده بود) را از نوع متحرک به کاغذ منتقل کرد.

با این فرآیند از نوع متحرک، ماشین‌های چاپ به طور تصاعدی سرعت تولید نسخه‌های کتاب را افزایش دادند و به این ترتیب برای اولین بار در تاریخ منجر به انتشار سریع و گسترده دانش شدند. الیزابت ال. آیزنشتاین، مورخ فقید، در کتاب خود "انقلاب چاپ در اروپای اولیه مدرن (انتشارات دانشگاه کمبریج، 2012) می نویسد، "کارگاه های چاپخانه ها تا سال 1500 در هر مرکز شهری مهم یافت می شود." تخمین زده می شود که تا سال 1500 تا 20 میلیون جلد در اروپای غربی چاپ شده است، اگرچه آیزنشتاین تخمین می زند که حدود هشت میلیون جلد باشد.

از جمله، چاپخانه اجازه دسترسی گسترده‌تری به کتاب مقدس را می‌داد، که به نوبه‌ی خود به تفسیرهای جایگزین، از جمله تفسیر مارتین لوتر، که سندی از «95 تز» او که توسط صدهزار نفر چاپ شد، جرقه‌ای برای اصلاح‌طلبی پروتستان شد، انجامید.

5. موتور احتراق داخلی

در این موتورها، از احتراق سوخت، گازی با دمای بالا آزاد می شود که با انبساط، نیرویی به پیستون وارد می کند و آن را به حرکت در می آورد. بنابراین موتورهای احتراقی انرژی شیمیایی را به کار مکانیکی تبدیل می کنند. چندین دهه مهندسی توسط بسیاری از دانشمندان وارد طراحی موتور احتراق داخلی شد که در نیمه دوم قرن نوزدهم شکل مدرن را به خود گرفت. این موتور عصر صنعتی را آغاز کرد و همچنین امکان اختراع انواع ماشین‌ها از جمله اتومبیل‌ها و هواپیماهای مدرن را فراهم کرد.

کار کردن موتور به شرح زیر است: (1) سوپاپ ورودی باز میشود - هوا و سوخت به داخل کشیده می شوند. (2) بالا امدن پیستون و فشرده سازی سوخت و هوا - بخار سوخت و هوا فشرده شده و مشتعل می شوند. (3) جرقه زدن - سوخت می‌سوزد و پیستون به سمت پایین رانده می‌شود و به ماشین انرژی می‌دهد. (4) سوپاپ خروجی باز میشود - سوپاپ خروجی باز شده و دود از اگزوز خارج می شود.

6. تلفن

چندین مخترع کار پیشگامی بر روی انتقال صدای الکترونیکی انجام دادند - اما این مخترع اسکاتلندی الکساندر گراهام بل بود که اولین کسی بود که در 7 مارس 1876 حق ثبت اختراع تلفن الکتریکی را دریافت کرد. سه روز بعد، بل اولین تماس تلفنی را با دستیارش، توماس واتسون برقرار کرد.

الهام‌بخش بل برای تلفن تحت تأثیر خانواده‌اش بود. پدرش فن بیان را آموزش می‌داد و در آموزش صحبت کردن به ناشنوایان متخصص بود، مادرش - یک موسیقی‌دان ماهر - شنوایی خود را در اواخر عمر از دست داد و همسرش میبل که در سال 1877 با او ازدواج کرد، به گفته Evenson از پنج سالگی ناشنوا بود. این اختراع به سرعت مطرح شد و تجارت و ارتباطات جهانی را متحول کرد. هنگامی که بل در 2 آگوست 1922 درگذشت، کلیه خدمات تلفنی در ایالات متحده و کانادا برای بزرگداشت او به مدت یک دقیقه متوقف شد.

7. لامپ

اختراع لامپ با از بین بردن وابستگی ما به نور طبیعی، دنیای ما را متحول کرد و به ما این امکان را داد که در هر زمانی، روز یا شب، نور داشته باشیم. چندین مخترع در توسعه این فناوری انقلابی در طول دهه 1800 نقش مهمی داشتند. توماس ادیسون به عنوان مخترع اصلی شناخته می شود زیرا او یک سیستم روشنایی کاملاً کاربردی، شامل ژنراتور و سیم کشی و همچنین یک لامپ رشته کربنی مانند لامپ را در سال 1879 ایجاد کرد.

این اختراع علاوه بر شروع معرفی برق در خانه ها در سراسر جهان غرب، پیامدهای غیرمنتظره ای نیز در تغییر الگوی خواب افراد داشت. به‌جای اینکه هنگام شب به رختخواب برویم و در طول شب به‌صورت قسمت‌هایی بخوابیم که با دوره‌های بیداری از هم جدا شده‌اند، اکنون به جز ۷ تا ۸ ساعتی که برای خواب در نظر گرفته شده است، بیدار می‌مانیم، و در حالت ایده‌آل، تمام وقت می‌خوابیم.

8. پنی سیلین

این یکی از معروف ترین داستان های اکتشاف در تاریخ است. در سال 1928، دانشمند اسکاتلندی الکساندر فلمینگ متوجه ظرف پتری پر از باکتری در آزمایشگاه خود شد که درب آن به طور تصادفی باز بود. نمونه به یک قالب آلوده شده بود و هر جا که قالب بود، باکتری مرده بود. معلوم شد که آن کپک آنتی بیوتیکی قارچ پنی سیلیوم است و در طی دو دهه بعد، شیمیدان ها آن را خالص کردند و داروی پنی سیلین را تولید کردند که با تعداد زیادی از عفونت های باکتریایی در انسان بدون آسیب رساندن به خود انسان مبارزه می کند.

پنی سیلین تا سال 1944 به طور انبوه تولید و تبلیغ می شد. این پوستر که به یک صندوق پستی کنار خیابان چسبیده بود به سربازان جنگ جهانی دوم توصیه می کرد که این دارو را برای رهایی از بیماری های مقاربتی مصرف کنند.

بر اساس مطالعه ای که در سال 2003 در مجله Clinical Reviews in Allergy and Immunology منتشر شد، حدود 1 نفر از هر 10 نفر واکنش آلرژیک به آنتی بیوتیک دارند. به گفته محققان، با این حال، اکثر این افراد قادر به تحمل دارو هستند.

9. داروهای ضد بارداری

نه تنها قرص‌های ضدبارداری، کاندوم و سایر اشکال پیشگیری از بارداری با اجازه دادن به مردان و زنان برای داشتن رابطه جنسی برای اوقات فراغت و نه تولید مثل، انقلاب جنسی را در کشورهای توسعه‌یافته برانگیخت، بلکه میانگین تعداد فرزندان به ازای هر زن را در کشورهایی که در آن‌ها وجود دارد به شدت کاهش داده است. در همین حال، در مقیاس جهانی، داروهای پیشگیری از بارداری به جمعیت بشری کمک می‌کنند تا به تدریج کاهش یابد. تعداد ما احتمالا تا پایان قرن تثبیت خواهد شد. برخی از داروهای ضد بارداری مانند کاندوم نیز از گسترش بیماری های مقاربتی جلوگیری می کنند.

پیشگیری از بارداری طبیعی و گیاهی هزاران سال است که استفاده می شود. به گفته محقق جسیکا بورگه در کتاب خود روش های حفاظتی: تاریخچه شرکت لاستیکی لندن و تجارت کاندوم (مک گیل کوئینز) کاندوم یا "غلاف" از زمان های قدیم به یک شکل وجود داشته است. کاندوم لاستیکی که در قرن 19 توسعه یافت. در همین حال، FDA اولین قرص ضد بارداری خوراکی را در سال 1960 در ایالات متحده تایید کرد و به گفته نویسنده جاناتان ایگ در کتاب خود با عنوان "تولد قرص: چگونه چهار پیشگام" در سال 1965 بیش از 6.5 میلیون زن آمریکایی از این قرص استفاده می کردند. جنسیت را دوباره اختراع کرد و انقلابی را به راه انداخت.

دانشمندان همچنان به پیشرفت‌هایی در زمینه پیشگیری از بارداری ادامه می‌دهند و برخی از آزمایشگاه‌ها حتی به دنبال شکل مردانه "قرص" هستند. یک ایمپلنت دائمی ضد بارداری به نام Essure در سال 2002 توسط سازمان غذا و دارو تایید شد، اگرچه در سال 2016، FDA هشدار داد که این ایمپلنت به هشدارهای قوی تری نیاز دارد تا به کاربران در مورد خطرات جدی استفاده از Essure بگوید.

10. اینترنت

اینترنت یک سیستم جهانی از شبکه های کامپیوتری به هم پیوسته است که میلیاردها نفر در سراسر جهان از آن استفاده می کنند. در دهه 1960، تیمی از دانشمندان کامپیوتر که برای ARPA (آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته) وزارت دفاع ایالات متحده کار می‌کردند، یک شبکه ارتباطی برای اتصال رایانه‌های موجود در آژانس به نام ARPANET، سلف اینترنت، ساختند. این روش از روشی برای انتقال داده به نام "سوئیچینگ بسته" استفاده می کند که توسط دانشمند کامپیوتر و عضو تیم، لارنس رابرتز، بر اساس کارهای قبلی دانشمندان کامپیوتر دیگر توسعه یافته است.

این فناوری در دهه 1970 توسط دانشمندانی به نام رابرت کان و وینتون سرف، که پروتکل های ارتباطی حیاتی برای اینترنت، پروتکل کنترل انتقال (TCP) و پروتکل اینترنت (IP) را توسعه دادند، به گفته دانشمند کامپیوتر هری آر. لوئیس در مقاله خود، پیشرفت کرد. کتاب ایده هایی که آینده را ایجاد کردند: مقالات کلاسیک علوم کامپیوتر (MIT Press، 2021). برای این، کان و سرف اغلب به عنوان "مخترعان اینترنت" شناخته می شوند.

در سال 1989، اینترنت به لطف اختراع شبکه جهانی وب توسط دانشمند کامپیوتر تیم برنرز لی در حالی که در CERN (سازمان اروپایی تحقیقات هسته ای) کار می کرد، تکامل بیشتری یافت. طبق گفته CERN ایده اصلی WWW ادغام فناوری های در حال تکامل رایانه ها، شبکه های داده و فرامتن در یک سیستم اطلاعات جهانی قدرتمند و آسان برای استفاده بود. توسعه WWW دنیای اینترنت را به روی همه باز کرد و جهان را به گونه ای متصل کرد که قبلاً هرگز وجود نداشته است.

برچسب ها :

رتبه : 0

0 نفر

کام بلاگ همواره به کمک‌ های شما عزیزان دلگرم بوده است …
حمایت از کام بلاگ
محل تبیغات شما
پوشیدنی ها

بهترین فناوری های پوشیدنی جهان

بهترین فناوری های پوشیدنی جهان
لپ تاپ

بررسی Surface Pro 8 : بهترین تبلت ویندوزی مایکروسافت

بررسی Surface Pro 8 : بهترین تبلت ویندوزی مایکروسافت
مادربرد

مادربرد چیست و انواع مادربردها کدام اند

مادربرد چیست و انواع مادربردها کدام اند
اینترنت و شبکه

دانلود وی پی ان برای گوشی اندرویدی با لینک مستقیم

دانلود وی پی ان برای گوشی اندرویدی با لینک مستقیم
بررسی لپ تاپ

بررسی کامل و کاربردی لپ تاپ مک بوک پرو 16

بررسی کامل و کاربردی لپ تاپ مک بوک پرو 16
دهان و دندان

همه علل و علائم پوسیدگی دندان و راه های پیشگیری و درمان

همه علل و علائم پوسیدگی دندان و راه های پیشگیری و درمان
حافظه رم

انواع حافظه کامپیوتر

انواع حافظه کامپیوتر
کامپیوتر

کامپیوتر و کاربرد های آن

کامپیوتر و کاربرد های آن
فال

فال سالانه پیشگویی سال 2023

فال سالانه پیشگویی سال 2023
لپ تاپ

بررسی Surface Pro 8 : بهترین تبلت ویندوزی مایکروسافت

بررسی Surface Pro 8 : بهترین تبلت ویندوزی مایکروسافت
دوربین

دوربین ارزان قیمت و سبک Sony ZV 1F معرفی شد

دوربین ارزان قیمت و سبک Sony ZV 1F معرفی شد
اخبار فناوری ایران

واتساپ و اینستاگرام چه زمانی رفع فیلتر میشوند

واتساپ و اینستاگرام چه زمانی رفع فیلتر میشوند
اینترنت و شبکه

دانلود وی پی ان برای گوشی اندرویدی با لینک مستقیم

دانلود وی پی ان برای گوشی اندرویدی با لینک مستقیم
علمی

ماموریت جدید و مهم ناسا برای مطالعه طوفان ها

ماموریت جدید و مهم ناسا برای مطالعه طوفان ها
فرهنگ و هنر

حمله دوباره گودزیلا به پرده سینما

حمله دوباره گودزیلا به پرده سینما
علمی

تسلا نیمه آزمایشی را به پایان رساند

تسلا نیمه آزمایشی را به پایان رساند
تبلت

آیا آیپد 16 اینچی اپل در سال 2023 وارد بازار میشود

آیا آیپد 16 اینچی اپل در سال 2023 وارد بازار میشود
گجت

حلقه هوشمند سامسونگ چیست و چه کاربردی دارد

حلقه هوشمند سامسونگ چیست و چه کاربردی دارد
فرهنگ و هنر

حمله دوباره گودزیلا به پرده سینما

حمله دوباره گودزیلا به پرده سینما
فال

دقیق ترین فال تاروت با جزئیات کامل برای سال 1402

دقیق ترین فال تاروت با جزئیات کامل برای سال 1402
موبایل

بهترین گوشی های گیمینگ به همراه قیمت

بهترین گوشی های گیمینگ به همراه قیمت
تبلت

بهترین تبلت ها برای گیم زدن

بهترین تبلت ها برای گیم زدن
پوشیدنی ها

بهترین فناوری های پوشیدنی جهان

بهترین فناوری های پوشیدنی جهان
کامپیوتر رومیزی

بهترین کامپیوترهای رومیزی دنیا

بهترین کامپیوترهای رومیزی دنیا
پردازنده

قوی ترین پردازنده های دنیا

قوی ترین پردازنده های دنیا
حافظه رم

انواع حافظه کامپیوتر

انواع حافظه کامپیوتر
پردازنده گرافیکی

بهترین پردازنده های گرافیکی جهان و ایران

بهترین پردازنده های گرافیکی جهان و ایران
برسی لوازم جانبی

بررسی بهترین لوازم جانبی موبایل در بازار

بررسی بهترین لوازم جانبی موبایل در بازار
متخصصین

اصلی ترین نشانه های پاره شدن تاندون پا چیست

اصلی ترین نشانه های پاره شدن تاندون پا چیست
موبایل

اهمیت تلفن همراه در زندگی روزمره ما و در زندگی دانشجویی

اهمیت تلفن همراه در زندگی روزمره ما و در زندگی دانشجویی
بررسی تلویزیون

بررسی تلویزیون سونی X90J 4K

بررسی تلویزیون سونی X90J 4K
برسی لوازم جانبی

بررسی هواوی میت 50 پرو

بررسی هواوی میت 50 پرو
استخدام

جزئیات آزمون استخدامی آموزش و پرورش

جزئیات آزمون استخدامی آموزش و پرورش
پیشگیری و بیماریها

چگونه میتوانیم چشم های خود را در خانه معاینه کنیم

چگونه میتوانیم چشم های خود را در خانه معاینه کنیم
سلامت خانواده

اگه میخای همیشه سالم بمونی حتما اینو بخون

اگه میخای همیشه سالم بمونی حتما اینو بخون
دیدنی ها

جایی که دقیقا عمیق ترین نقطه در جهان است

جایی که دقیقا عمیق ترین نقطه در جهان است
فال

دقیق ترین فال تاروت با جزئیات کامل برای سال 1402

دقیق ترین فال تاروت با جزئیات کامل برای سال 1402
سایر موارد علمی

آیا واقعا آدم فضایی ها در جهان ما وجود دارند

آیا واقعا آدم فضایی ها در جهان ما وجود دارند
سایر موارد علمی

دانشمندان بالاخره بزرگترین رمز و راز تاریخ را کشف کردند

دانشمندان بالاخره بزرگترین رمز و راز تاریخ را کشف کردند
نجوم

نجوم چیست و مهمترین ابزار نجوم چیست

نجوم چیست و مهمترین ابزار نجوم چیست
سیستم عامل

رتبه بندی تمامی 12 نسخه ویندوز

رتبه بندی تمامی 12 نسخه ویندوز
سایر موارد علمی

رمزگشایی عجیب ترین و کمیاب ترین نماد چلیسام

رمزگشایی عجیب ترین و کمیاب ترین نماد چلیسام
دانشگاه

همه آنچه که باید درباره سهمیه کنکور 1402 بدانید

همه آنچه که باید درباره سهمیه کنکور 1402 بدانید
اختراعات

باحال ترین و جذاب ترین اختراعات جهان تا به امروز

باحال ترین و جذاب ترین اختراعات جهان تا به امروز
سایر موارد علمی

تأثیر فرکانس های مختلف بر بدن انسان

تأثیر فرکانس های مختلف بر بدن انسان