• روشن
  • تیره
  • وارد نشده اید
رمزگشایی علت پیری انسان با علم مدرن و شواهد تاریخی
رمزگشایی علت پیری انسان با علم مدرن و شواهد تاریخی

علت پیری انسان رمزگشایی شد با کمک علم مدرن و شواهد تاریخی

در این مقاله از سایت com blog به برسی علت پیری انسان با کمک علم مدرن و شواهد تاریخی پرداخته ایم.

یکی از اسرارآمیزترین رازهای انسان کوتاه شدن عمر آنها پس از طوفان نوح است. یعنی عمر انسان از 1000 سال به کمتر از 50 سال رسید. در این مقاله به کمک علم روز و شواهد تاریخی به بررسی این موضوع می پردازیم.

شاید یکی از مهمترین مشکلات انسانها نا آگاهی باشد. این نادانی می تواند هر چیزی باشد. به عنوان مثال، چرا زندگی انسان در طول قرن ها کوتاه و کوتاهتر شده است. اگر نگاهی دقیق‌تر به آنچه تاریخ از بعد از میلاد ثبت کرده است بیندازیم، نمودار بالا را دریافت می‌کنیم. اما اگر به عقب برگردیم با نمودار زیر روبرو خواهیم شد. دو تفاوت بزرگ در طول عمر انسان که مرز آن یک سیل جهانی است.

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا انسان ها پیر می شوند؟ خب، مشکل اینجا عدم آگاهی از وجود خودمان است. بنابراین برای یافتن پاسخ این سوال باید از ماهیت وجود خود آگاهی کامل پیدا کنیم. بنابراین وقتی با اجزای سازنده انسان آشنا شویم و نحوه عملکرد آنها را درک کنیم، قادر خواهیم بود آن را کنترل کنیم. شما نمی توانید سال ها ماشین را به درستی رانندگی کنید تا برای شما کار کند مگر اینکه بدانید از چه چیزی ساخته شده است و چگونه کار می کند. در این مقاله، علم مدرن و شواهد تاریخی را گردآوری کردیم تا یکی از مهمترین رازهای بشر را کشف کنیم.

قبلا در ویدئویی به نام (ماهیت وجود انسان) با ماهیت واقعی وجود انسان آشنا شدیم و دیدیم که همه چیز در این دنیا تحت تاثیر ارتعاشات و فرکانس هاست و دیدیم که بدن فیزیکی ما از این قانون عاری نیست. به طور خلاصه، آنچه ما به عنوان یک بدن فیزیکی می شناسیم از اندام های مختلفی تشکیل شده است. این اندام ها از بافت ها تشکیل شده اند. و هر بافت از پیوستن میلیون ها سلول تشکیل شده است که بر اساس ساختار و عملکردشان در کنار هم قرار می گیرند. خب، در واقع، سلول های ما اساسی ترین نقش را در شکل دادن به فیزیک انسان ایفا می کنند. به عبارت دیگر، سلول ها بلوک های اساسی ساختمان بدن انسان ما هستند که از حدود 200 نوع مختلف تشکیل شده اند. به عنوان مثال می توان به گلبول های قرمز، سلول های پوست، سلول های عصبی یا سلول های چربی اشاره کرد. اگرچه خود سلول از مولکول ها، اتم ها و ذرات زیراتمی تشکیل شده است.

اکنون به بیان دقیق تر، یک انسان از حدود 30 تریلیون سلول انسانی تشکیل شده است که هر کدام ساختار و عملکرد خاص خود را دارند و این تعداد تقریباً ثابت است. اما به دلایل مختلف، سلول ممکن است بمیرد، بنابراین با مرگ هر سلول، یک تقسیم سلولی برای جایگزینی سلول مرده با یک سلول جدید انجام می شود. اکنون این سلول ها به دو روش مختلف می میرند. در روش اول عمر سلول به پایان می رسد و می میرد. در واقع سلول ها چرخه زندگی خاصی دارند. قبلاً اشاره کردیم که حدود 200 گروه سلولی مختلف در بدن انسان وجود دارد و طول عمر هر یک از 200 گروه سلولی متفاوت است. به عنوان مثال، گلبول های سفید تنها حدود 13 روز عمر می کنند، در حالی که گلبول های قرمز حدود 120 روز عمر می کنند. هپاتوسیت ها می توانند تا 18 ماه عمر کنند. در حالی که سلول های مغز و سلول های چشم تقریباً در تمام زندگی انسان زنده می مانند. به طور کلی میانگین طول عمر یک انسان سالم 8 تا 10 سال است.

و در روش دوم. در این روش سلول ممکن است قبل از پایان عمر خود در اثر آسیب بمیرد که خود به دو عامل متفاوت بستگی دارد. عامل درونی و عامل بیرونی.

عوامل داخلی زمانی است که یک سلول به دلایل خاصی از درون بدن آسیب می بیند، به عنوان مثال زمانی که یک سلول توسط باکتری یا ویروس آلوده می شود، و عوامل خارجی زمانی است که یک سلول به دلیل محیط و سبک زندگی اشتباه می میرد. برای مثال، قرار گرفتن در معرض تابش الکترومغناطیسی یا قرار گرفتن در معرض ذرات گرد و غبار. در هر دو مورد، زمانی که سلول آسیب می بیند، بدن انسان فرآیندی به نام مرگ سلولی برنامه ریزی شده (PCD) را آغاز می کند که برای جلوگیری از بیماری ضروری است. در این حالت سلول آلوده یک سیگنال تولید می کند. این سیگنال باعث می شود فاگوسیت ها آن را پیدا کرده و بخورند. فاگوسیت ها سلول هایی هستند که قادر به خوردن و هضم سلول های در حال مرگ هستند. اکنون تقسیم سلولی انجام می شود و سلول جدید جایگزین سلول مرده می شود.

خب ظاهرا همه چی خوبه سلول آسیب دیده مرد و سلول جدید جایگزین شد. اما مشکل اصلی که منجر به پیری و مرگ می شود اینجاست. در واقع چیزی که باید بدانیم این است که بدن انسان ما یک ساعت عمر به نام تلومر دارد که به این تقسیم سلولی گره خورده است. تلومرها کلاهک های محافظ در انتهای رشته های DNA در داخل کروموزوم هستند که ژنوم ما را در خود جای داده است. در یک فرد جوان، تلومرها حدود 10000 نوکلئوتید طول دارند. در واقع طول این تلومرها طول عمر یک انسان است. خوب، ما گفتیم که در یک فرد جوان، تلومرها حدود 10000 نوکلئوتید طول دارند. اما طول این تلومرها ثابت نیست، یعنی با هر تقسیم سلولی، این تلومرها کوتاه و کوتاهتر می شوند و هر بار که تلومرها کوتاه می شوند، سلول پیر و پیرتر می شود تا تلومرها به مرحله بحرانی برسند، سپس تقسیم سلولی می شود. متوقف می شود. و سلول های موجود توانایی خود را برای عملکرد صحیح از دست می دهند. حال اگر سلولی آسیب ببیند، با مرگ برنامه ریزی شده سلولی از بین می رود. اکنون هیچ جایگزینی برای سلول مرده وجود ندارد. و قبلاً گفتیم که سلول ها بلوک های اساسی ساختمان بدن انسان هستند. 
بنابراین گفتیم که چرخه زندگی سلول ها در بدن انسان سالم به طور معمول بین 8 تا 10 سال طول می کشد و یک سلول طبیعی انسان را می توان چهل تا شصت بار تکرار و تقسیم کرد.

بنابراین، طبق این محاسبات، حدود 320 تا 600 سال طول می کشد تا تلومرها به پایان برسد و تقسیم سلولی متوقف شود. حال سوال این است که چه چیزی باعث شده که عمر انسان کمتر از 100 سال باشد؟

تنها یک پاسخ واضح وجود دارد و آن عوامل خارجی است. این همان سبک زندگی اشتباهی است که امروز داریم. این شامل موارد زیادی از کار فیزیکی سخت گرفته تا آلودگی هوا، غذاهای فرآوری شده، خوردن گوشت، استرس و بسیاری چیزهای دیگر است که در زندگی روزمره شما وجود دارد. نتایج یک مطالعه در مورد تأثیر استرس بر روند کوتاه شدن تلومر در مادران دارای فرزند بیمار نشان داد که مادران کودکان بیمار کاهش قابل توجهی در فعالیت تلومرها را تجربه می کنند که معادل 9 تا 17 سال پیری سلولی بیشتر از مادرانی است که مبتلا به این بیماری بودند. بچه های سالم اگرچه همه عوامل خارجی بر کوتاه شدن تلومرها تأثیر دارند، اما همه آنها در مقایسه با خوردن گوشت هیچ چیز در نظر گرفته نمی شوند. مطالعه ارتباط بین طول تلومر و رژیم غذایی که توسط دانشگاه پزشکی لودز انجام شد نشان داد که رژیم غذایی غنی از گوشت قرمز می تواند طول تلومر را تا 10 سال پس از دریافت اطلاعات رژیم غذایی کوتاه کند. این به این معنی است که اگر همین الان خوردن گوشت را متوقف کنید، تا 10 سال آینده همچنان تاثیر رژیم غذایی اشتباه روی بدن خود خواهید داشت.

با توجه به وجود آثار تیز بر روی استخوان‌های باستانی کشف شده، تصور می‌شود که انسان‌ها در دوران ماقبل تاریخ شروع به خوردن گوشت کرده‌اند، اگرچه این دلایل می‌تواند دلایل دیگری داشته باشد، اما ما سرنخ دیگری برای آن پیدا کرده‌ایم. خوب، برگردیم به طوفان نوح. اولاً نمی توان انکار کرد که نوح می زیسته و داستان طوفان را افسانه می داند، زیرا امروزه نه تنها دانشمندان و زمین شناسان وقوع این سیل را به طور علمی تایید کرده اند، بلکه بقایای فسیل شده کشتی او نیز در کوه پیدا شده است. آرارات و دیدیم که چگونه زندگی بشر پس از سیل جهانی کوتاه و کوتاهتر شد. یعنی عمر انسان از 1000 سال به یکباره به زیر 600 سال رسید. شم با 600 سال عمر طولانی ترین طول عمر ثبت شده از زمان سیل را داشت. سپس ایبر با 464 سال زندگی، سپس ارفاکساد با 438 سال و شله با 433 سال و غیره ثبت کرد تا اینکه عمر انسان به زیر 50 سال رسید. فکر می کنید اینجا چه اتفاقی افتاده است؟

فراموش نکنید که درک این بخش از تاریخ بسیار مهم است زیرا ظاهراً ریشه همه مردم امروز به نوح و همسرش برمی‌گردد. بنابراین کاهش طول عمر انسان باید دقیقاً از زمان وقوع سیل بزرگ رخ داده باشد. خوب، اگر نگاه دقیق تری به عهد عتیق بیندازیم که داستان طوفان نوح و همچنین خلقت انسان باهوش را ثبت کرده است، به موضوعات جالبی برمی خوریم. در پیدایش 1:29، قبل از طوفان جهانی، چنین آمده است: «و خدا گفت: اینک، من هر گیاهی را که دانه‌ای در تمام روی زمین است، و هر درختی را که در آن است، به شما دادم. میوه درختی که دانه می دهد. برای تو برای غذا خواهد بود.» توجه داشته باشید که تنها غذای اینجا دانه ها و میوه ها است. اما درست پس از سیل، پیدایش 9: 3 را پیدا می کنیم که در آن خداوند می گوید: "از این به بعد هر چیزی که زندگی می کند و حرکت می کند برای شما غذا خواهد بود. همانطور که گیاهان سبز را به شما دادم، اکنون همه چیز را به شما می دهم. توجه داشته باشید که خوردن گوشت دقیقاً بعد از سیل بزرگ شروع شد.حال این سوال مطرح می شود: آیا ممکن است خوردن گوشت باعث تغییر ژنتیکی شود؟و آیا ممکن است این تغییر با بازگشت به رژیم اولیه به حالت قبل برگردد؟چون ژنتیک مدرن به ما می گوید که یک مجموعه‌ای از آلل‌های انسانی فیلتر شده‌اند. آلل‌ها مجموعه‌ای از کدهای ژنتیکی یا اطلاعات ژنتیکی هستند که یک ژن را تعریف می‌کنند. مثلاً رنگ چشم، رنگ مو، گروه خونی، رشد و هر چیزی که هستید. دقیقاً مانند یک فول آپشن است. ماشینی که شخصی آپشن های آن را حذف کرده است.

برچسب ها :

رتبه : 5

3 نفر

کام بلاگ همواره به کمک‌ های شما عزیزان دلگرم بوده است …
حمایت از کام بلاگ
محل تبیغات شما
پوشیدنی ها

بهترین فناوری های پوشیدنی جهان

بهترین فناوری های پوشیدنی جهان
لپ تاپ

بررسی Surface Pro 8 : بهترین تبلت ویندوزی مایکروسافت

بررسی Surface Pro 8 : بهترین تبلت ویندوزی مایکروسافت
مادربرد

مادربرد چیست و انواع مادربردها کدام اند

مادربرد چیست و انواع مادربردها کدام اند
اینترنت و شبکه

دانلود وی پی ان برای گوشی اندرویدی با لینک مستقیم

دانلود وی پی ان برای گوشی اندرویدی با لینک مستقیم
بررسی لپ تاپ

بررسی کامل و کاربردی لپ تاپ مک بوک پرو 16

بررسی کامل و کاربردی لپ تاپ مک بوک پرو 16
دهان و دندان

همه علل و علائم پوسیدگی دندان و راه های پیشگیری و درمان

همه علل و علائم پوسیدگی دندان و راه های پیشگیری و درمان
حافظه رم

انواع حافظه کامپیوتر

انواع حافظه کامپیوتر
کامپیوتر

کامپیوتر و کاربرد های آن

کامپیوتر و کاربرد های آن
فال

فال سالانه پیشگویی سال 2023

فال سالانه پیشگویی سال 2023
لپ تاپ

بررسی Surface Pro 8 : بهترین تبلت ویندوزی مایکروسافت

بررسی Surface Pro 8 : بهترین تبلت ویندوزی مایکروسافت
دوربین

دوربین ارزان قیمت و سبک Sony ZV 1F معرفی شد

دوربین ارزان قیمت و سبک Sony ZV 1F معرفی شد
اخبار فناوری ایران

واتساپ و اینستاگرام چه زمانی رفع فیلتر میشوند

واتساپ و اینستاگرام چه زمانی رفع فیلتر میشوند
اینترنت و شبکه

دانلود وی پی ان برای گوشی اندرویدی با لینک مستقیم

دانلود وی پی ان برای گوشی اندرویدی با لینک مستقیم
علمی

ماموریت جدید و مهم ناسا برای مطالعه طوفان ها

ماموریت جدید و مهم ناسا برای مطالعه طوفان ها
فرهنگ و هنر

حمله دوباره گودزیلا به پرده سینما

حمله دوباره گودزیلا به پرده سینما
علمی

تسلا نیمه آزمایشی را به پایان رساند

تسلا نیمه آزمایشی را به پایان رساند
تبلت

آیا آیپد 16 اینچی اپل در سال 2023 وارد بازار میشود

آیا آیپد 16 اینچی اپل در سال 2023 وارد بازار میشود
گجت

حلقه هوشمند سامسونگ چیست و چه کاربردی دارد

حلقه هوشمند سامسونگ چیست و چه کاربردی دارد
فرهنگ و هنر

حمله دوباره گودزیلا به پرده سینما

حمله دوباره گودزیلا به پرده سینما
فال

دقیق ترین فال تاروت با جزئیات کامل برای سال 1402

دقیق ترین فال تاروت با جزئیات کامل برای سال 1402
موبایل

بهترین گوشی های گیمینگ به همراه قیمت

بهترین گوشی های گیمینگ به همراه قیمت
تبلت

بهترین تبلت ها برای گیم زدن

بهترین تبلت ها برای گیم زدن
پوشیدنی ها

بهترین فناوری های پوشیدنی جهان

بهترین فناوری های پوشیدنی جهان
کامپیوتر رومیزی

بهترین کامپیوترهای رومیزی دنیا

بهترین کامپیوترهای رومیزی دنیا
پردازنده

قوی ترین پردازنده های دنیا

قوی ترین پردازنده های دنیا
حافظه رم

انواع حافظه کامپیوتر

انواع حافظه کامپیوتر
پردازنده گرافیکی

بهترین پردازنده های گرافیکی جهان و ایران

بهترین پردازنده های گرافیکی جهان و ایران
برسی لوازم جانبی

بررسی بهترین لوازم جانبی موبایل در بازار

بررسی بهترین لوازم جانبی موبایل در بازار
متخصصین

اصلی ترین نشانه های پاره شدن تاندون پا چیست

اصلی ترین نشانه های پاره شدن تاندون پا چیست
موبایل

اهمیت تلفن همراه در زندگی روزمره ما و در زندگی دانشجویی

اهمیت تلفن همراه در زندگی روزمره ما و در زندگی دانشجویی
بررسی تلویزیون

بررسی تلویزیون سونی X90J 4K

بررسی تلویزیون سونی X90J 4K
برسی لوازم جانبی

بررسی هواوی میت 50 پرو

بررسی هواوی میت 50 پرو
استخدام

جزئیات آزمون استخدامی آموزش و پرورش

جزئیات آزمون استخدامی آموزش و پرورش
پیشگیری و بیماریها

چگونه میتوانیم چشم های خود را در خانه معاینه کنیم

چگونه میتوانیم چشم های خود را در خانه معاینه کنیم
سلامت خانواده

اگه میخای همیشه سالم بمونی حتما اینو بخون

اگه میخای همیشه سالم بمونی حتما اینو بخون
دیدنی ها

جایی که دقیقا عمیق ترین نقطه در جهان است

جایی که دقیقا عمیق ترین نقطه در جهان است
فال

دقیق ترین فال تاروت با جزئیات کامل برای سال 1402

دقیق ترین فال تاروت با جزئیات کامل برای سال 1402
سایر موارد علمی

آیا واقعا آدم فضایی ها در جهان ما وجود دارند

آیا واقعا آدم فضایی ها در جهان ما وجود دارند
سایر موارد علمی

دانشمندان بالاخره بزرگترین رمز و راز تاریخ را کشف کردند

دانشمندان بالاخره بزرگترین رمز و راز تاریخ را کشف کردند
نجوم

نجوم چیست و مهمترین ابزار نجوم چیست

نجوم چیست و مهمترین ابزار نجوم چیست
سیستم عامل

رتبه بندی تمامی 12 نسخه ویندوز

رتبه بندی تمامی 12 نسخه ویندوز
سایر موارد علمی

رمزگشایی عجیب ترین و کمیاب ترین نماد چلیسام

رمزگشایی عجیب ترین و کمیاب ترین نماد چلیسام
دانشگاه

همه آنچه که باید درباره سهمیه کنکور 1402 بدانید

همه آنچه که باید درباره سهمیه کنکور 1402 بدانید
اختراعات

باحال ترین و جذاب ترین اختراعات جهان تا به امروز

باحال ترین و جذاب ترین اختراعات جهان تا به امروز
سایر موارد علمی

تأثیر فرکانس های مختلف بر بدن انسان

تأثیر فرکانس های مختلف بر بدن انسان