• روشن
  • تیره
  • وارد نشده اید
جالب ترین ترفند های گوگل که دوست دارید بدانید
جالب ترین ترفند های گوگل که دوست دارید بدانید

20 ترفند جالب گوگل که دوست دارید بدانید

در این مقاله از سایت com blog جالب ترین ترفند های گوگل که دوست دارید بدانید را برای شما لیست کرده ایم.

برای بسیاری از کاربران اینترنت، گوگل بخشی جدایی ناپذیر از زندگی است. ما روزانه از موتور جستجوی گوگل استفاده می کنیم تا گرسنگی پایان ناپذیر خود را برای دانش ارضا کنیم.

پس چطور است که از آن فاصله بگیریم و به برخی از ترفندهای پنهان گوگل، جستجوهای سرگرم کننده و بازی هایی که گوگل در پشت لایه های وسیع پایگاه داده خود پنهان کرده است نگاه کنیم.

شاید بپرسید که هدف از این ترفندهای گوگل چیست. خب هیچی نیست! آنها فقط کارهای جالبی برای انجام در Google هستند. این چیزی است که می توانید به دوستان خود نشان دهید تا آنها را تحت تأثیر قرار دهید.

در این مقاله، من تمام کارهای سرگرم کننده ای که می توانید در گوگل انجام دهید را بررسی کردم و یک لیست ترفندهای گوگل را جمع آوری کردم.

اگر می خواهید با ترفندهای مخفی گوگل که به مرور زمان گم شده اند آشنا شوید، می توانید آنها را در elgooG، وب سایت آینه ای گوگل، پیدا کنید.

1. Do a barrel roll

یکی از محبوب‌ترین ترفندهای سرگرم‌کننده گوگل این است. به Google بروید، «do a barrel roll» را در کادر جستجو تایپ کنید و جادو را ببینید. صفحه دو بار می چرخد و سپس به موقعیت اصلی خود باز می گردد. آن را بررسی کنید.

2. Atari Breakout

این بازی تخته ای ممکن است صدها تکرار داشته باشد، اما هیچ کس نمی تواند تجربه Atari Breakout واقعی از دهه 90 را فراموش کند. اگر هرگز این فرصت را نداشتید، این فرصت را از دست ندهید.

متأسفانه، این بازی دیگر در جستجوی گوگل در دسترس نیست، اما همچنان می توانید آن را در سایت آینه گوگل، elgooG پیدا کنید. در وب سایت، به پایین بروید و Atari Breakout Game را انتخاب کنید. متوجه خواهید شد که تمام تصاویر گوگل به بلوک هایی تبدیل می شوند که می توانید این بازی نمادین را انجام دهید.

3. Askew

Askew یکی دیگر از ترفندهای سرگرم کننده گوگل است. به نوار جستجوی گوگل بروید و "Askew" را بنویسید تا ببینید صفحه شما کمی کج می شود. به‌اندازه دیگر ترفندهای خنده‌دار گوگل جذاب به نظر نمی‌رسد، اما دیدن بزرگ‌ترین موتور جستجو که کمی روی دسکتاپ شما کج می‌شود، خوب است.

4. Recursion

برای درک بازگشت، باید بازگشت را بدانید. این ترفند جالب گوگل برای بچه های فناوری اطلاعات موجود است.

"recursion" را در گوگل جستجو کنید، در یک حلقه بی نهایت مانند بازگشت گیر خواهید کرد. بازگشت به معنای تکرار در یک حلقه است. Google هر بار که جستجوی بازگشت را انجام می دهد، «آیا منظورتان این بود: Recursion» را نشان می دهد.

5. Google Gravity

Gravity به روش های شگفت انگیزی حتی در صفحه اصلی Google کار می کند. در اینجا آمده است که چگونه می توانید برای یک بار هم که شده گوگل را به زانو درآورید.

"Google Gravity" را در صفحه اصلی تایپ کنید و روی دکمه "I'm feel lucky" کلیک کنید. شما را به یکی از پروژه های سرگرم کننده به نام "Google Gravity" هدایت می کند. این یک آزمایش کروم است که توسط Hi-Res انجام شده است.

بسیاری نمی دانند که ترفند Gravity یک جستجوی تعاملی در گوگل است. با این حال، پیدا کردن منوها ممکن است به یک کار خسته کننده تبدیل شود.

6. Thanos

این ترفند جالب گوگل مطمئناً همه طرفداران مارول را خوشحال می کند. به elgooG بروید و روی “Thanos snap trick” کلیک کنید. هنگامی که به نتایج جستجو رسیدید، به بیوگرافی ابرشرور مارول در سمت راست صفحه بروید.

اکنون، روی نماد «Gauntlet» در زیر Google Images کلیک کنید و مشاهده کنید که Google فهرست‌های صفحه‌اش را تجزیه می‌کند.

7. Anagram

این یکی از آن جوک های کلاسیک بابا است که خنده دار نیست اما باعث خنده شما می شود. بنابراین، در اینجا یکی از توسعه دهندگان گوگل است.

هنگام جستجوی کلمه "Anagram"، گوگل از شما می پرسد که آیا منظور شما "Nag A Ram" است یا خیر. این چیزی نیست جز یک کلمه ساختگی، در اصل آناگرام کلمه "Anagram"، متوجه می شوید؟

8. Zerg Rush

به نظر می‌رسد Zerg Rush ناپدید شده است، اما هنوز هم می‌توانید جستجوی جالب Google را در elgooG، آینه Google ایجاد شده توسط All Too Flat، پیدا کنید.

به elgooG رفته و Zeg Rush را انتخاب کنید. چندین "o" از نوار جستجو خارج می شوند و به آرامی کل صفحه را می خورند و چیزی از خود باقی نمی گذارند. تماشای آن سرگرم کننده است.

از طرف دیگر، می‌توانید با کلیک روی «من احساس خوشبختی می‌کنم» پس از تایپ «Zerg Rush» در نوار جستجوی Google، به ترفند پنهان Google دسترسی پیدا کنید.

9. Flip a coin

آیا تا به حال بخواهید در مورد پرتاب سریع یک سکه تصمیم بگیرید اما در پیدا کردن آن مشکل داشته اید؟ خب در این روزگار محدود شدن با این چیزها مضحک است. Google با یک ترفند ساده به شما کمک می‌کند که به شما امکان می‌دهد یک سکه دیجیتال را برگردانید - بله، درست خواندید.

به Google بروید و عبارت "flip a coin" را تایپ کنید، موتور جستجو انیمیشنی از پرتاب سکه و نتیجه را در صفحه نتایج جستجو نشان می دهد. دفعه بعد که نیاز به پرتاب کردید، به دنبال سکه در جیب خود نباشید. به دنبال گوشی خود بگردید و از این ترفند جستجوی گوگل استفاده کنید.

10. F.R.I.E.N.D.S trick

گوگل این تخم مرغ عید پاک را در بیست و پنجمین سالگرد کمدی نمادین "Friends" ساخته است. اگر من روزی لیستی از «چیزهای جالب برای Google» ایجاد کنم، مطمئناً این فهرست جای خود را خواهد داشت.

برای فعال کردن تخم‌مرغ عید پاک، باید نام شخصیت‌های کمدی را با کلمه «دوستان» جستجو کنید. به عنوان مثال، می‌توانید «Ross Friends» یا «Monica Friends» را جستجو کنید و یک نماد مجزا برای هر کاراکتر در سمت راست دسکتاپ نشان می‌دهد. در تلفن هوشمند، می توانید آن را به راحتی تشخیص دهید. روی نماد کلیک کنید و جادو را ببینید:

همچنین می‌توانید «واژه نامه دوستان» را در جستجوی Google جستجو کنید تا تعاریف خنده‌دار مخصوص دوستان از عبارات استفاده شده در نمایش تلویزیونی را نشان دهید.

11. Timelapse

Timelapse یک ویژگی Google Earth است که به کاربران این امکان را می دهد تا به مدت 37 سال یک تایم لپس از چگونگی تکامل یک منطقه خاص را تماشا کنند. شما می توانید از این قابلیت برای مشاهده پیشرفت شهرهای مترو در طول زمان، جنگل زدایی، آب شدن یخ در قطب جنوب و غیره استفاده کنید.

اگرچه از نظر فنی یک ترفند جستجوی گوگل نیست، اما سرگرم کننده است. برای استفاده از این ویژگی، به وب‌سایت Google Earth Timelapse بروید و منطقه‌ای را که می‌خواهید تایم لپس آن را ببینید انتخاب کنید (این بارگیری برای برخی از کاربران ممکن است زمان ببرد).

12. Animal sounds

اگر به دنبال چیزهای سرگرم کننده در Google هستید، جستجوی Animal Sounds را امتحان کنید. همانطور که جستجو برای خود صحبت می کند، می توانید صداهای انواع مختلف حیوانات را پخش کنید.

در حالی که در نتایج جستجو هستید، روی نماد صدا درست در کنار نام حیوان ضربه بزنید.

13. Cha-Cha Slide

آیا می خواهید چند حرکت رقص جالب یاد بگیرید؟ Cha-Cha Slide را جستجو کنید و نماد میکروفون را در کادر مشخص شده انتخاب کنید. به کلیک بر روی آن ادامه دهید و چند حرکت جدید را امتحان کنید.

14. Google in 1988

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که استفاده از گوگل در سال 1988 زمانی که این موتور جستجو به تازگی تاسیس شد چگونه بود؟ به elgooG بروید و «Google in 1988» را انتخاب کنید تا خودتان آن را ببینید.

همانطور که خواهید دید، در آن روز فقط چند وب سایت در نتایج جستجو وجود داشت. علاوه بر این، هیچ یک از آنها تصویری نداشتند.

15. Play Games on Google

آیا می دانستید که می توانید برخی از بازی های آرکید کلاسیک را در گوگل انجام دهید؟ به سادگی بازی را جستجو کنید و روی دکمه Play ضربه بزنید.

می توانید PAC-MAN، Minesweeper، Snake، Solitaire و Tic-tac-toe را بازی کنید. انجام بازی احتمالا یکی از بهترین ترفندهای جستجوی گوگل است.

16. DVD Screensaver

به یاد دارید، در آن زمان، زمانی که پخش کننده های DVD هنوز یک چیز بودند، و تقریباً همه آنها یک محافظ صفحه نمایش مشابه داشتند که به سادگی یک لوگو در داخل صفحه تلویزیون بود؟ خوب، به لطف این ترفند خاص گوگل، می توانید خاطرات خود را تازه کنید و همه چیز را نوستالژیک و ناراحت کنید.

فقط کافی است به جستجوی Google بروید و "DVD Screensaver" را تایپ کنید تا Google را تماشا کنید که به محافظ صفحه نمایش کلاسیک دوران پخش DVD ادای احترام می کند. به محض جستجوی این عبارت، لوگوی گوگل در گوشه سمت چپ بالا از جای خود حرکت می کند و با یک حرکت پرش در داخل صفحه شروع به پیچ و تاب می کند.

17. Google breathing exercise

اگر زمانی در حین کار احساس استرس کردید، بدانید که آرامش فقط یک جستجوی گوگل است. موتور جستجو دارای یک ویژگی داخلی است که شما را به یک تمرین تنفسی ساده راهنمایی می کند.

برای استفاده از این قابلیت، باید عبارت Google breathing exercise را جستجو کرده و بر روی دکمه پخش کلیک کنید. سپس، Google جلسه تنفس 1 دقیقه ای را آغاز می کند و دستورالعمل هایی را به شما ارائه می دهد.

18. Roll dice

جستجوی Google همچنین دارای یک قالب دیجیتال داخلی است که می توانید روی آن کلیک کنید تا انیمیشن چرخان را فعال کنید و نتیجه را دریافت کنید. چندین تاس برای انتخاب وجود دارد و همچنین می توانید همزمان بیش از یک تاس بیندازید. علاوه بر این، موتور جستجو یک شمارنده نیز فراهم می کند تا مجبور نباشید به صورت دستی اعداد را روی تاس جمع کنید.

برای استفاده از این ترفند، فقط باید عبارت Roll dice یا Roll Die را در گوگل جستجو کنید. نتایج یک برنامه داخلی تاس را نشان می‌دهد که در آن می‌توانید روی «Roll» کلیک کنید تا قالب را بیاندازید، روی تاس‌های دیگر کلیک کنید تا آنها را به ترکیب اضافه کنید، و روی تاس‌هایی که در حال حرکت هستند کلیک کنید تا آنها را دوباره در فهرست قرار دهید.

19. Countdown

یکی از ترفندهای مفید، کرونومتر و تایمر داخلی را در جستجوی Google در اختیار شما قرار می دهد.

برای دسترسی به این دو ویژگی مفید، باید «شمارش معکوس»، «تایمر» یا «کرنومتر» را در گوگل جستجو کنید. پس از ظاهر شدن نتایج، دو تب به نام‌های «Timer» و «Stopwatch» را مشاهده خواهید کرد که می‌توانید از این دو برنامه برای نگه‌داشتن زمان و شروع شمارش معکوس استفاده کنید.

20. Google’s hidden languages

به غیر از زبان‌های رسمی مانند انگلیسی، هندی، فرانسوی و غیره، نسخه‌هایی از جستجوی Google به زبان‌های دیگر موجود است که پایه اصلی فرهنگ پاپ هستند. در زیر زبان‌های غیر رسمی/تخیلی محبوب موجود برای موتور جستجو آمده است.

از طرف دیگر، می‌توانید زبان خود را در هر زمان به صورت دستی از بخش زبان‌ها در صفحه تنظیمات جستجو (صفحه اصلی جستجوی Google > تنظیمات > تنظیمات جستجو > زبان‌ها > بیشتر) تغییر دهید.

سایر ترفندهای جستجوی گوگل

اکنون که کار ما با جستجوهای سرگرم کننده گوگل تمام شده است، اجازه دهید به موارد جدی مانند چگونگی جستجوی موثر یک مورد در Google نگاه کنیم.

در حالی که بسیاری از اپراتورهای جستجوی گوگل (کاراکترهای ویژه ای که به شما کمک می کنند نتایج جستجوی خود را محدود کنید) وجود دارد، در اینجا مهمترین آنها وجود دارد.

[Site:] - برای دریافت نتایج از آن وب سایت، "site:" و نام وب سایت را بنویسید. برای مثال site:comblog.ir/Post

[""] - برای جستجوی عبارت دقیق از کاماهای معکوس استفاده کنید. برای مثال "کام بلاگ"

[-] - یک خط تیره قرار دهید تا عبارات خاصی را از جستجوی Google خود حذف کنید.

[~] - از این نماد برای یافتن کلمات مرتبط استفاده کنید.

ترفند مورد علاقه گوگل شما چه بود؟ نظرات خود را پایین صفحه با ما درمیان بگذارید.

برچسب ها :

رتبه : 5

1 نفر

کام بلاگ همواره به کمک‌ های شما عزیزان دلگرم بوده است …
حمایت از کام بلاگ
محل تبیغات شما
پوشیدنی ها

بهترین فناوری های پوشیدنی جهان

بهترین فناوری های پوشیدنی جهان
لپ تاپ

بررسی Surface Pro 8 : بهترین تبلت ویندوزی مایکروسافت

بررسی Surface Pro 8 : بهترین تبلت ویندوزی مایکروسافت
مادربرد

مادربرد چیست و انواع مادربردها کدام اند

مادربرد چیست و انواع مادربردها کدام اند
اینترنت و شبکه

دانلود وی پی ان برای گوشی اندرویدی با لینک مستقیم

دانلود وی پی ان برای گوشی اندرویدی با لینک مستقیم
بررسی لپ تاپ

بررسی کامل و کاربردی لپ تاپ مک بوک پرو 16

بررسی کامل و کاربردی لپ تاپ مک بوک پرو 16
دهان و دندان

همه علل و علائم پوسیدگی دندان و راه های پیشگیری و درمان

همه علل و علائم پوسیدگی دندان و راه های پیشگیری و درمان
حافظه رم

انواع حافظه کامپیوتر

انواع حافظه کامپیوتر
کامپیوتر

کامپیوتر و کاربرد های آن

کامپیوتر و کاربرد های آن
برنامه نویسی

برنامه نویس چه کاری انجام می دهد

برنامه نویس چه کاری انجام می دهد
لپ تاپ

بررسی Surface Pro 8 : بهترین تبلت ویندوزی مایکروسافت

بررسی Surface Pro 8 : بهترین تبلت ویندوزی مایکروسافت
دوربین

دوربین ارزان قیمت و سبک Sony ZV 1F معرفی شد

دوربین ارزان قیمت و سبک Sony ZV 1F معرفی شد
اخبار فناوری ایران

واتساپ و اینستاگرام چه زمانی رفع فیلتر میشوند

واتساپ و اینستاگرام چه زمانی رفع فیلتر میشوند
اینترنت و شبکه

دانلود وی پی ان برای گوشی اندرویدی با لینک مستقیم

دانلود وی پی ان برای گوشی اندرویدی با لینک مستقیم
علمی

ماموریت جدید و مهم ناسا برای مطالعه طوفان ها

ماموریت جدید و مهم ناسا برای مطالعه طوفان ها
فرهنگ و هنر

حمله دوباره گودزیلا به پرده سینما

حمله دوباره گودزیلا به پرده سینما
علمی

تسلا نیمه آزمایشی را به پایان رساند

تسلا نیمه آزمایشی را به پایان رساند
تبلت

آیا آیپد 16 اینچی اپل در سال 2023 وارد بازار میشود

آیا آیپد 16 اینچی اپل در سال 2023 وارد بازار میشود
گجت

حلقه هوشمند سامسونگ چیست و چه کاربردی دارد

حلقه هوشمند سامسونگ چیست و چه کاربردی دارد
فرهنگ و هنر

حمله دوباره گودزیلا به پرده سینما

حمله دوباره گودزیلا به پرده سینما
فال

دقیق ترین فال تاروت با جزئیات کامل برای سال 1402

دقیق ترین فال تاروت با جزئیات کامل برای سال 1402
موبایل

بهترین گوشی های گیمینگ به همراه قیمت

بهترین گوشی های گیمینگ به همراه قیمت
تبلت

بهترین تبلت ها برای گیم زدن

بهترین تبلت ها برای گیم زدن
پوشیدنی ها

بهترین فناوری های پوشیدنی جهان

بهترین فناوری های پوشیدنی جهان
کامپیوتر رومیزی

بهترین کامپیوترهای رومیزی دنیا

بهترین کامپیوترهای رومیزی دنیا
پردازنده

قوی ترین پردازنده های دنیا

قوی ترین پردازنده های دنیا
حافظه رم

انواع حافظه کامپیوتر

انواع حافظه کامپیوتر
پردازنده گرافیکی

بهترین پردازنده های گرافیکی جهان و ایران

بهترین پردازنده های گرافیکی جهان و ایران
برسی لوازم جانبی

بررسی بهترین لوازم جانبی موبایل در بازار

بررسی بهترین لوازم جانبی موبایل در بازار
متخصصین

اصلی ترین نشانه های پاره شدن تاندون پا چیست

اصلی ترین نشانه های پاره شدن تاندون پا چیست
موبایل

اهمیت تلفن همراه در زندگی روزمره ما و در زندگی دانشجویی

اهمیت تلفن همراه در زندگی روزمره ما و در زندگی دانشجویی
بررسی تلویزیون

بررسی تلویزیون سونی X90J 4K

بررسی تلویزیون سونی X90J 4K
برسی لوازم جانبی

بررسی هواوی میت 50 پرو

بررسی هواوی میت 50 پرو
استخدام

جزئیات آزمون استخدامی آموزش و پرورش

جزئیات آزمون استخدامی آموزش و پرورش
پیشگیری و بیماریها

چگونه میتوانیم چشم های خود را در خانه معاینه کنیم

چگونه میتوانیم چشم های خود را در خانه معاینه کنیم
سلامت خانواده

اگه میخای همیشه سالم بمونی حتما اینو بخون

اگه میخای همیشه سالم بمونی حتما اینو بخون
دیدنی ها

جایی که دقیقا عمیق ترین نقطه در جهان است

جایی که دقیقا عمیق ترین نقطه در جهان است
فال

دقیق ترین فال تاروت با جزئیات کامل برای سال 1402

دقیق ترین فال تاروت با جزئیات کامل برای سال 1402
سایر موارد علمی

آیا واقعا آدم فضایی ها در جهان ما وجود دارند

آیا واقعا آدم فضایی ها در جهان ما وجود دارند
سایر موارد علمی

دانشمندان بالاخره بزرگترین رمز و راز تاریخ را کشف کردند

دانشمندان بالاخره بزرگترین رمز و راز تاریخ را کشف کردند
نجوم

نجوم چیست و مهمترین ابزار نجوم چیست

نجوم چیست و مهمترین ابزار نجوم چیست
سیستم عامل

رتبه بندی تمامی 12 نسخه ویندوز

رتبه بندی تمامی 12 نسخه ویندوز
سایر موارد علمی

رمزگشایی عجیب ترین و کمیاب ترین نماد چلیسام

رمزگشایی عجیب ترین و کمیاب ترین نماد چلیسام
دانشگاه

همه آنچه که باید درباره سهمیه کنکور 1402 بدانید

همه آنچه که باید درباره سهمیه کنکور 1402 بدانید
اختراعات

باحال ترین و جذاب ترین اختراعات جهان تا به امروز

باحال ترین و جذاب ترین اختراعات جهان تا به امروز
سایر موارد علمی

تأثیر فرکانس های مختلف بر بدن انسان

تأثیر فرکانس های مختلف بر بدن انسان